Vydavatelství MCU - 1 - vícejazyčné průvodce, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Vydavatelství MCU Praha, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Vydavatelství MCU - pohlednice, magnety, leporela, pexesa, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.

Mapový informační systém jižní Čechy

 
Mapový informační systém jižní Čechy je soubor velkoplošných mapových a informačních panelů (160 ks), umístěných na turisticky frekventovaných místech celého regionu jižních Čech. Panely jsou instalovány u autobusových a vlakových zastávek, při turistických a cyklistických stezkách, v centrech měst a obcí, na záchytných parkovištích, v blízkosti památkových objektů, kulturních a přírodních zajímavostí, na hraničních přechodech apod. Obsahem panelů jsou podle lokalit různé typy map a plánů (cykloturistické, zimní – lyžařské, vodácké, panoramatické, malované...). Mapy jsou doplněny ilustrovanými tipy na turistické atraktivity v regionu, komerční nabídkou turistických služeb a grafickými profily vybraných doporučených cyklotras. Celý systém prošel v letech 2013 až 2018 výraznou revitalizací, která obnášela výměnu většiny panelů a aktualizaci map. 

Projekt je od počátku budování (2001) podporován Jihočeským krajem, Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a současná revitalizace je podpořena z Fondu malých projektů Jižní Čechy – Horní Rakousko – Dolní Rakousko, program Evropská územní spolupráce Rakousko-ČR 2007-2013, a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 

Termín dalšího výlepu inzertních ploch - říjen 2023

Jihočeský kraj, logo
Projekt Mapový informační sysytém jižní Čechy je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.

Projekt Revitalizace MIS jižní Čechy 2018 je podpořen z FMP v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika a je financován z ...
Projekt KPF-01-059 Revitalizace Mapového informačního systému jižní Čechy 2018 je podpořen z Fondu malých projektů v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika a je financován z prostředků EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj.