Vydavatelství MCU - pohlednice, magnety, leporela, pexesa, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Vydavatelství MCU - výstavy fotografií, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Vydavatelství MCU - 5 - kalendáře, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.

Archiv aktualit I.

Dnem i nocí Atlantikem II

David Křížek - DNEM I NOCÍ ATLANTIKEM II

Vychází pokračování úspěšného titulu Dnem i nocí Atlantikem (2008). Náš nejúspěšnější jachtař David Křížek (www.davidkrizek.cz) opět poutavě popisuje své další oceánské dobrodružství s překvapivým rozuzlením - prestižní transatlantický závod profesionálních dvojic ag2r z Francie do Karibiku.

Podrobnosti Odrážka "dále"  Objednat Odrážka "dále"

 

Průvodce Žatec - Dolní Poohří

Průvodce Žatec - Dolní Poohří

Edice průvodců Visit Bohemia Guide se i nadále rozrůstá. Další titul je věnován městu Žatci a regionu Dolní Poohří. Snímky ze slavnostního křtu publikace na pražském veletrhu Památky za přítomnosti ministryně kultury Aleny Hanákové můžete vidět na www.kr-ustecky.cz.

 

Průvodce Praha

Průvodce PrahaVyšel dlouho očekávaný titul - turistický průvodce Prahou. Prostřednictvím deseti vhodně zvolených vycházkových okruhů seznamuje návštěvníky české metropole se všemi pamětihodnostmi "matky měst". Díky své přehlednosti, spoustě zajímavostí, praktickému formátu a nádherným barevným fotografiím se tento průvodce určitě stane nepostradatelným společníkem návštěvníků Prahy. Samozřejmostí je přiložená mapa centra města, plán metra, a také letecké pohledy na Prahu opatřené popisky.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

Průvodce Český Krumlov

Průvodce  Český Krumlov

Edice turistických průvodců Visit Bohemia Guide se v krátké době rozrostla o další titul. Publikace je věnována Českému Krumlovu a jeho nejbližšímu okolí. Lehkou a čtivou formou představuje zajímavou historii města i šlechtické rody, které Krumlov v minulosti vlastnily. Další kapitoly vás provedou historickým centrem města, nádvořími a interiéry zámku, seznámí vás s unikátním barokním divadlem, zámeckou zahradou, věží, a s mnoha dalšími krumlovskými zajímavostmi.   

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

Průvodce Lipensko

Průvodce Lipensko

Další průvodce z edice Visit Bohemia Guide je věnován Lipensku. Již tradiční praktický formát z něj činí ideálního společníka "do kapsy" na cesty za poznáváním regionu. Prozradí Vám vše podstatné o přehradě i o jejím budování, o městech a obcích na březích jezera, o známých i méně známých památkách a samozřejmě o přírodních krásách tohoto koutu naší vlasti. Součástí publikace jsou praktické informace. Významná část průvodce je věnována zimě - sjezdovým a běžeckým areálům v regionu, bruslení na hladině jezera atd. 

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

Průvodce Prachatice

Průvodce Prachatice

Mimořádná akce se odehrála 20. května 2011 v Prachaticích: Nejprve světoznámý jazzový muzikant Laco Deczi zatroubil z ochozu věže kostela sv. Jakuba hudební „pozvánku“ na svůj večerní koncert v prachatickém Národním domě. V rámci vystoupení pak proběhl slavnostní křest nového turistického průvodce Prachaticemi. Křest moderoval šéf Vydavatelství MCU Martin Hák, „kmotrem“ knihy se vedle Laca Decziho stal i prachatický rodák, fotograf a filmař Adolf Zika, a ředitelka Infocentra Prachatice paní Jaroslava Vlčková.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

České Budějovice 

ČESKÉ BUDĚJOVICE - PRÁVĚ VYŠLY!

Další přírůstek úspěšné edice Visit Bohemia Foto je tentokrát věnován Českým Budějovicím. Na 150 barevných fotografiích zachytil autor krásy jihočeské metropole i jejího okolí opět svým nezaměnitelným způsobem - fotografie jsou technicky naprosto precizní, pořízené za těch nejlepších světelných podmínek a nechybí mezi nimi řada úchvatných leteckých záběrů.

Slavnostní křest knihy, který opět moderoval kulinářský mistr Petr Stupka, se odehrál u Lannovy loděnice v Českých Budějovicích. "Kmotry", kteří knihu pokřtili stylově ležákem z pivovaru Budvar, se stali primátor Č. Budějovic Mgr. Juraj Thoma, bývalý rektor JČU docent Jiří Divíšek a mluvčí N.P. Budějovický Budvar pan Petr Samec. Hudební doprovod po všech stránkách vydařené akce obstarala skupina Season Match Davida Zemana.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"   Podívejte se na video ze křtu Odrážka "dále"

 

Spustili jsme portál VisitJizniCechy.cz

VisitJizniCechy.cz - dovolená v jižních Čechách

Na adrese www.VisitJizniCechy.cz byl zahájen provoz turistického informačního portálu. V případě Vašeho zájmu o bezplatné zveřejnění Vašich produktů či služeb v turistickém ruchu v regionu, můžete využít online formulář na adrese www.VisitJizniCechy.cz/dotaznik.

 

Průvodce Šumava

Průvodce Šumava

V měsíci červnu vyšel zcela nový turistický průvodce Šumavou a Bavorským lesem. Průvodce poskytuje všem návštěvníkům a zájemcům o Šumavu přehledné informace o této „zelené střeše Evropy“. Je koncipován jako praktický moderní „společník“ pro poznávání jedinečných přírodních, historických i technických krás Šumavy. Průvodce je bohatě ilustrován barevnými fotografiemi, včetně atraktivních leteckých pohledů. Na zadní straně přebalu s rozkládací chlopní je umístěna přehledná mapa Šumavy.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

Spustili jsme portál VisitPrachatice.cz

Visit Prachatice .cz - turistický informační portál

20.5.2011

Na adrese www.VisitPrachatice.cz byl zahájen provoz on-line turistického portálu.

Navštivte stránky VisitPrachatice.cz Odrážka "dále"

 

Křest průvodce Jindřichův Hradec

Průvodce Jindřichův Hradec

V rámci knižního veletrhu Svět knihy 2010 byl na stánku Vydavatelství MCU slavnostně pokřtěn nový turistický průvodce Jindřichův Hradec. Průvodce má 48 stran, barevné fotografie, mapu centra a panoramatickou mapu zámeckého areálu, důležité kontakty a přehledné informace, samostatné mutace jsou česky, německy a  anglicky, doporučená maloobchodní cena je 99 Kč.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále" 

 

Praha

Mapa Praha - nový plán Prahy v měřítku 1 : 16 000

V minulých dnech jsme vydali nový plán Prahy v měřítku 1 : 16 000. Tento vícejazyčný titul dále obsahuje stručného průvodce, podrobnou mapu centra, rejstřík a praktické informace.

 

 

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

Vltava 

Vltava - kniha fotografií Libora SváčkaStylově na palubě jednoho z vltavských parníků byl slavnostně představen a pokřtěn další přírůstek v edici. Kmotry reprezentativní knihy se 150 nádhernými barevnými fotografiemi Vltavy a kraje kolem ní se stali: generální ředitel Povodí Vltavy RNDr. Petr Kubala, olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová a Ing. Radek Ležatka z Ministerstva zemědělství ČR. Vydařeným večerem provázel účastníky moderátor Petr Stupka. Bezstarostnou plavbu doplnil svým hudebním vystoupením Prague Dixilend, zlatým hřebem večera se stalo taneční vystoupení Anny Polívkové.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále" 

 

Jižní Morava

Kniha Libor Sváček - Jižní Morava23. května 2011 byla slavnostně pokřtěna další z publikací VisitBohemia Photo – jižní Morava na fotografiích Libora Sváčka. Křest za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška se konal v příjemném prostředí Národního vinařského centra ve Valtickém podzemí, křtilo se vínem „Pálava – výběr z bobulí 2007“. Dalšími „kmotry“ knihy byli kastelánka zámku Lednice Ivana Holásková a ředitel Národního vinařského centra Valtice Ing. Pavel Krška. 

Partnery akce byly: Jihomoravský kraj, Národní vinařské centrum, Salon vín České republiky.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"

 

Spustili jsme portál VisitSumava.cz

Visit Sumava .cz - turistický informační portál

1.2.2011

Na adrese www.VisitSumava.cz byl zahájen provoz on-line turistického portálu.

Navštivte stránky VisitSumava.cz Odrážka "dále"

 

Klenoty ČR ve Vancouveru

Klenoty ČR ve Vancouveru

Během konání zimních Olympijských her zdobila prostory Českého Olympijského domu ve Vancouveru výstava velkoformátových fotografií Libora Sváčka. Tato expozice je součástí projektu Klenoty České republiky, který představuje kulturní a přírodní bohatství naší země v zahraničí.

 

Spustili jsme portál VisitVltava.cz

Visit Vltava .cz - turistický informační portál

Na adrese www.VisitVltava.cz byl zahájen provoz on-line turistického portálu.

Navštivte stránky VisitVltava.cz Odrážka "dále"

 

Křest knihy Brno

Kniha Libor Sváček - Brno

Dne 29. 6. byl slavnostně pokřtěn již šestý titul z ediční řady fotografických publikací VisitBohemia Photo - Brno objektivem fotografa Libora Sváčka. Křest knihy proběhl na palubě lodi Lipsko během podvečerní plavby po Brněnské přehradě. Kmotry knihy byli náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pan Václav Božek, mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková a zástupce pivovaru Starobrno paní Květa Burianová. Večerem provázel a ochutnávku rybích a jiných specialit připravil kulinářský mistr Petr Stupka. 

Všem zúčastněným i partnerům děkujeme za příjemný večer.

Podrobnosti Odrážka "dále"   Objednat Odrážka "dále"