Vydavatelství MCU - edice turistických průvodců, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Jiný to obrázekVydavatelství MCU - 2 - knihy, Foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.

O firmě

Historie

Naše podnikání začalo velice spontánně, a to v 90. letech minulého století, v atmosféře studentské revoluce v Českých Budějovicích, konkrétně v lednu 1990, pod původním názvem Hák a spol.

Činnost firmy byla založena na pouličním prodeji novin, stíracích losů, časopisů, knih a pohlednic. O rok později se firma stěhovala do svého prvního kamenného obchodu v menze Jihočeské university, kde pod názvem „es centrum“ otevřela knihkupectví se zaměřením na studentská skripta, odbornou a krásnou literaturu.

V lednu 1991 se firma transformuje do společnosti s ručením omezeným UNIOS CB, spol. s r. o. (Universitní obchodní společnost České Budějovice). Další rozvoj firmy je již plně směřován do oblastí obchodu a služeb cestovního ruchu. Firma postupně otevírá síť turistických obchodů na jihočeských hradech a zámcích (Český Krumlov, Hluboká, Rožmberk, Třeboň a Jindřichův Hradec), přesouvá své sídlo do Českého Krumlova (Soukenická 43) a zároveň vydává pro své obchody první nedostatkové zboží: průvodce, pohlednice, leporela a kalendáře. V roce 1996 otevírá na prvním zámeckém nádvoří v Českém Krumlově Zámecké informační centrum s internetovou kavárnou. V letech 2003 - 2006 otevírá ještě Infocentrum v Hluboké nad Vltavou. Od roku 2006 firma buduje síť ubytování v Českém Krumlově (Zámecká apartmá a Travellers hostel).

Současnost

Od roku 2001 začala společnost UNIOS CB postupně zakládat své dceřiné společnosti (vydavatelství a velkoobchod) a fakticky oddělovat svou činnost od samostatných obchodních společností. Dnes zaměstnává 12 stálých zaměstnanců a řadu sezónních brigádníků.

Velkoobchod přesídlil do Prahy, kde začíná fungovat společnost pod názvem MCU Praha s.r.o., dnes Velkoobchod MCU s.r.o., a vydavatelství pod názvem Vydavatelství MCU s.r.o. se stěhuje do tiskárny Typodesign v Českých Budějovicích. Od roku 2012 sídlí vydavatelství i velkoobchod v českokrumlovské tiskárně Vyšehrad. Od 1. 7. 2017 otevíráme v Českém Krumlově nové skladové a administrativní prostory na adrese Chvalšinská 242. Obě firmy zaměstnávají 16 stálých zaměstnanců a řadu externistů, své zastoupení mají rovněž v Praze.

Hlavním výrobním programem vydavatelství jsou výrobky a produkty převážně domácího cestovního ruchu, které propagují Českou republiku: vícejazyčné mapové průvodce a brožury, fotografické knihy, cestopisy, kuchařky, pohádky, mapy, atlasy, pohlednice, kalendáře, leporela, turistické magnety apod. Důležitou činností vydavatelství jsou kompletní dodávky propagačních tiskovin pro jiné společnosti, organizace a instituce.

Firma dále provozuje v jižních Čechách rozsáhlý mapový informační systém (venkovní turistické mapy). Mezi nejnovější aktivity společnosti patří tvorba a správa turistických portálů VisitBohemia.cz a propagační výstavy velkoformátových fotografií.

Budoucnost

je vždycky nejistá... Ale i přes tuto historií prověřenou pravdu je cestovní ruch, ve kterém řadu let podnikáme, zřejmě dobrou volbou i pro naši budoucnost. Věříme svým schopnostem a vizím, které se pokoušíme co nejlépe realizovat. Věříme, že příjezdový i domácí cestovní ruch je dlouhodobě nejperspektivnějším odvětvím českého hospodářství.

 

V. reprezentační ples MCU

V. reprezentační ples Vydavatelství MCU bude 14.3.2020Další ročník reprezentačního plesu MCU se bude konat v sobotu 14. března 2020 na Zámecké jízdárně v Českém Krumlově. Následující den na ples naváže cestovatelská beseda se zajímavými hosty. Těšíme se na viděnou!

Fotogalerie ročník 2018

Fotogalerie ročník 2016

Fotogalerie ročník 2015

Fotogalerie ročník 2014


Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2019


Festival vína Český Krumlov 2014